Medová, včelí kosmetika s léčivými účinky

Včelí produkty

Včelí produkty

Apisin

Apisin je synonymem včelího jedu. Je to sekret jedové žlázy, který se hromadí v jedovém vážku včely, bezbarvá kapalina s jemnou aromatickou vůní. Po vysušení je to bílá látka. Její silný účinek má bakteriscidní. Je nepostradatelný při onemocnění svalů a kloubů.

Mateří kašička

Mateří  kašička je produkována mladými včelími dělnicemi, které krmí právě touto kašičkou larvy ve vývojovém stádiu a matku po celou dobu jejího života. Mateří kašička se používá především v kosmetice, ale také jako doplněk stravy nebo přísada do léků. Mateří kašička obsahuje hlavně aminokyseliny, které potřebuje naše tělo k růstu a obnovu tkání, dále vitaminy (vitamin C, B-komplex) a minerály jako jsou železo, draclík, sodík a stopy chromu, mangamu a niklu.

 

Propolis

Propis je látka oranžové barvy, pro kterou mají včely všestranné využití. Člověk by neměl bez předchozí domluvě s lékařem propolis dlouhodobě ve větším množství užívat, jelikož se jedná o skutečně silný přípravek. A na co všechno smíme propolis užívat? Řada testů potvrdila jeho schopnost urychlit léčení a hojení nejrůznějších onemocnění. Převažují hlavně antiniotické a antivirové vlastnosti.  Především se osvědčil proti zánětům, infekcím, onemocněním dýchacích cest, chřipce, nachlazení... Proplis účinkuje velice dobře na nemoci dutiny ústní, dásně a afty. Dále pomáhá při problémech s trávením, bolestech břicha a střevních potíží.

 

Včelí med

Včelí med je hodnotná přírodní potravina vytvořená společenstvím včel ze sbíraných sladkých šťáv květin či stromů. Tyto slaké šťávy včely kombinují svými specifickými lákami,  ukládají a nechají zrát v plástech. A co všechno med obsahuje? Bílkoviny, Vvitaminy A, B, C, mateří kašičku atd. Tato přírodní včelí potravina  je i lékem na různé nemoci.   Působí protizánětlivě, posiluje psychiku a srdce, a zlepšuje i spánek.  Lze také přikládat med na rány a popáleniny.

Včelí vosk

Včelí vosk je přirozený produkt, který vzniká metabolickou přestavbou medu a pylu v těle včel. Včelí vosk byl označen jako nezávadný pro lidskou konzumaci. Voskem se potahují tablety či jiné formy léků s cílem zmírnit intenzitu jejich rozpouštění. Výsledkem je, že daná účinná látka se pak nachází v krvi v nižší hladině, ale podstatně delší dobu. V kosmetice včelí med dává vláčnost emulsním roztokům a tím zlepšují udržení vody v různých mastech a krémech, je součástí rtěnek, kterým dodává lesklý vzhled. Dále se používá do vlasových kondicionérů, deodorantech, očních stínů atd.

 

 

 

 

 

Vytisknout

Medová kosmetika, včelí produkty, přírodní, Pleva. JaHan s.r.o.