Medová, včelí kosmetika s léčivými účinky

Typy pleti

Typy pleti

Svěže vypadající pleť je velký dar a obrovské plus. Ať už jste se s perfektní pletí narodila či nikoliv, měla byste se naučit o ni řádně pečovat.

Existují tři základní typy pleti, ale je možné, že se na vás nebude přesně hodit žádný ze tří popisů. Většina pletí je kombinací jednotlivých typů a vaše nejspíše nebude výjimkou.

Tři základní typy jsou: suchá, mastná a smíšená pleť. Tmavé druhy pleti mají tendenci k větším extrémům než světlé druhy pleti.

 

Suchá pleť

Suchá pleť vypadá vysušeně a po umytí vodou a mýdlem se může jemně olupovat.

Suchá pleť mívá nedostatek kožního mazu a v chladném nebo neopak horkém prostředí se nepříjemně napíná. Její výhodou je, že se na ní mnohem vzácněji vytvářejí pupínky než na mastné pleti. V suchém prostředí však snadno a mnohdy  zdrsní.

Rady a typy:

  • Používejte výhradně nedráždivá líčidla a tonery bez alkoholu a výživné čistící krémy
  • Aplikujte často zvláčňující krémy na obličej, na oblast kolem očí i na krk. Nešetřete jimi.
  • Pod líčidla používejte výživné podkladové krémy.
  • Snažte se používat co nejméně pudru, nebo ho zcela vynechte.

 

Smíšená pleť

Většina z nás má právě tento typ pleti, která se vyznačuje mastnou oblastí ve tvaru T, jež zahrnuje čelo, nos a bradu, a suchou oblastní na tvářích, kolem očí a na krku.

Rady a typy:

  • Ideální je používat jeden produkt na mastnou oblast a druhý na suchou. To však může být finančně náročné, a pokud není rozdíl mezi mastnou a suchou oblastí příliš zvýrazny, dokonce zbytečné. Vhodnější je používat čístící mléko.
  • Na centrální mastnou oblast používejte pleťové tonikum, pro suché oblasti je rozřeďte vodou.
  • Suché oblasti obvykle vyžadují časté ošetření zvláčňujícími krémy.

 

Mastná pleť

Mastnou pleť poznáte podle celkového lesku. Může být nažloutlá a hrubá.

Mastná pleť mívá v pubertě více pupínků a ucpaných porů. Její mazové žlázky produkují větší množství kožního mazu, který chrání kůži přes vysoušením. Mastná pleť zadržuje větší množství špíny a prachu. Prospívá jí voda a mýdlo, které ji ideálně vyčistí.

Rady a typy:

  • Používejte pravidelně tonery a adstringentní roztoky s alkoholem. Nikdy nevynechte jemný čistící přípravek bez tuku. Můžete také večer i ráno vyzkoušet dvouminutovou jemnou masáž mýdlem  a vodou nebo čistícím prostředkem, prováděnou konečky prstů. Odolejte pokušení čistit pleť více a častěji.
  • Velmi mastná pleť nepotřebuje žádný zvláčňující přípravek, ale pokud není příliš mastná, aplikace zvláčňujícího přípravku na sušší oblast tváří může prospět.
  • Dejte pozor na sušší oblasti, jako jsou rty a část tváří. Ty mohou vyžadovat pravidelné použití zvláčňujících přípravků.

 

Vytisknout

Včelí produkty

Včelí produkty

Apisin

Apisin je synonymem včelího jedu. Je to sekret jedové žlázy, který se hromadí v jedovém vážku včely, bezbarvá kapalina s jemnou aromatickou vůní. Po vysušení je to bílá látka. Její silný účinek má bakteriscidní. Je nepostradatelný při onemocnění svalů a kloubů.

Mateří kašička

Mateří  kašička je produkována mladými včelími dělnicemi, které krmí právě touto kašičkou larvy ve vývojovém stádiu a matku po celou dobu jejího života. Mateří kašička se používá především v kosmetice, ale také jako doplněk stravy nebo přísada do léků. Mateří kašička obsahuje hlavně aminokyseliny, které potřebuje naše tělo k růstu a obnovu tkání, dále vitaminy (vitamin C, B-komplex) a minerály jako jsou železo, draclík, sodík a stopy chromu, mangamu a niklu.

 

Propolis

Propis je látka oranžové barvy, pro kterou mají včely všestranné využití. Člověk by neměl bez předchozí domluvě s lékařem propolis dlouhodobě ve větším množství užívat, jelikož se jedná o skutečně silný přípravek. A na co všechno smíme propolis užívat? Řada testů potvrdila jeho schopnost urychlit léčení a hojení nejrůznějších onemocnění. Převažují hlavně antiniotické a antivirové vlastnosti.  Především se osvědčil proti zánětům, infekcím, onemocněním dýchacích cest, chřipce, nachlazení... Proplis účinkuje velice dobře na nemoci dutiny ústní, dásně a afty. Dále pomáhá při problémech s trávením, bolestech břicha a střevních potíží.

 

Včelí med

Včelí med je hodnotná přírodní potravina vytvořená společenstvím včel ze sbíraných sladkých šťáv květin či stromů. Tyto slaké šťávy včely kombinují svými specifickými lákami,  ukládají a nechají zrát v plástech. A co všechno med obsahuje? Bílkoviny, Vvitaminy A, B, C, mateří kašičku atd. Tato přírodní včelí potravina  je i lékem na různé nemoci.   Působí protizánětlivě, posiluje psychiku a srdce, a zlepšuje i spánek.  Lze také přikládat med na rány a popáleniny.

Včelí vosk

Včelí vosk je přirozený produkt, který vzniká metabolickou přestavbou medu a pylu v těle včel. Včelí vosk byl označen jako nezávadný pro lidskou konzumaci. Voskem se potahují tablety či jiné formy léků s cílem zmírnit intenzitu jejich rozpouštění. Výsledkem je, že daná účinná látka se pak nachází v krvi v nižší hladině, ale podstatně delší dobu. V kosmetice včelí med dává vláčnost emulsním roztokům a tím zlepšují udržení vody v různých mastech a krémech, je součástí rtěnek, kterým dodává lesklý vzhled. Dále se používá do vlasových kondicionérů, deodorantech, očních stínů atd.

 

 

 

 

 

Vytisknout

O firmě

Naše společnost Jahan s.r.o. se zabývá širokou škálou obchodních a poradních činností. Provozujeme několik e-shopů, pomáháme svým klientům s marketingem a propagací jejího prodeje.

 

V současné době se věnujeme především prodeji a distribuci včelařských potřeb, které nabízíme v rámci velkoobchodní i maloobchodní sítě po celé České republice. Jsme přímými výrobci tradičních nástavkových včelích úlů, vyrábíme ochranné pomůcky pro včelaře (kombinézy, klobouky, rukavice).

 

Dále Vám nabízíme skvělé originální dárkové koše, které se hodí jako skvělý dárek ke každé příležitosti.

 

A v neposlední řadě v naší nabídce objevíte medovou kosmetiku od českého výrobce, kterou u nás nakoupíte za nejlepší ceny na trhu. Nabídka kvalitní české kosmetiky, která obsahuje především včelí produkty, jenž jí propůjčují až zázračné vlastnosti. Ne nadarmo se říká, že včelí med, mateří kašička jsou elixíry zdravých a výživných látek. Nyní máte možnost tyto látky využít ve prospěch a zdraví Vašeho těla.

 

Pevně věříme, že se Vám naše výrobky budou líbit a zažijete s nimi mnoho radosti.

Vytisknout

Pleva

Včelí medová kosmetika

Pleva

Pleva vyrábí kvalitní výrobky, které s naší pomocí distribuují, a tím pomáháme lidem, kteří je potřebují ­ pro zdraví, krásu nebo jen pro potěšení. Specializují se na zpracování léčivých včelích produktů (medu, mateří kašičky, pylu, propolisu a včelího jedu) do kosmetiky. Jako jediní v České republice zpracovávají i včelí jed.

 

Pleva je seriózní ekologická značka, která zpracovává suroviny výhradně od tuzemských producentů, a je zodpovědná k životnímu prostředí. Jejich provozovna se nachází v lázeňském městečku Podštejn v maledném podhůří Orlických hor. Firma nakupuje včelí med a produkty od tuzemských výrobců. Napomáhají životnímu prostředí. Veškerá výroba probíhá za přísně dodržovaných higienických podmínek. Všechny výrobky mají zhodnocení bezpečnosti pro zdraví člověka platné v celé EU.

 

Chovem včel se Pleva zabývá již od roku 1969 a zpracování včelích produktů od roku 1990. Rostoucí obliba přírodní kosmetiky a zájem zákazníků se vynutil stavbu nové výrobny, kterou dokončili v roce 2000. Tím si splnili další závazek pro udržení vysoké kvality výrobků.

 

Pleva je také sponzorem Miss Princess of the World, jelikož Miss této soutěže používají přírodní medovou kosmetiku firmy Pleva. Všechny účastnice soutěže dostaly hodnotné kosmetické balíčky.

Vytisknout

Včelí med a jeho medové vlastnosti

Včelí med a jeho medové vlastnosti

Včelí med se odedávna považuje za vynikající prostředek ke zlepšení zdravotního stavu, prodlužuje život, obnovuje silu a pomáhá při léčbě různých onemocnění. O medu se tvrdí, že zachovává mládí a krásu

Už pračlověk jedl med a používal ho při léčbě různých onemocnění. Například Pythagoras tvrdil, že se dožil vysokého věku, protože stále užíval med. Starořecký filozof Demokritos říkal, že pro zachování zdraví je třeba vnitřek zavlažovat medem a vnějšek olejem. Aristoteles nazýval med deštěm, který spadl na zem, aby lidem trochu osladil život. Významný lékař, přírodovědec a filozof Avicenna upozorňoval: Pokud si chceš uchovat mládí, jez med.

Možnost zakoupení včelího medu přímo od včelaře nyní v naší prodejně.

 

Včelí med nejen jako lék

V ČR se jedl med odedávna a lidoví léčitelé využívali med a produkty včelařství k léčení nemocných. Na celém světě byl díky své výborné kvalitě proslulý včelí vosk, propolis a pyl zpracovaný včelami. Léčivé vlastnosti medu a vosku jsou zmiňované již v textech na březové kůře ze středověkého Novgorodu.

Recepty lidových léčitelů týkající se využití medu a včelařských produktů k léčbě onemocnění se v rodině prodávaly ústně z matky na dceru z otce na syna. Bohužel, kvůli prudkému rozvoji farmacie se tyto znalosti lidové medicíny přestali od začátku 20.století předávat.

Dnes se ví o vedlejších účincích léků a znovu se probudil zájem o přírodní preparáty. Předpokládá se, že propolis regeneruje orgány, pyl tkáně organismu a med zvyšuje imunitu a zajišťuje odolnost vůči různým onemocněním.

 

Vlastnosti včelího medu

Včelí med je produkt, který včely vytvářejí z nektaru kvetoucích rostlin. Od nektaru se liší fyzickými a chemickými vlastnostmi. Med se dělí na dva základní druhy: květový a medovicový. Podle způsobu získávání se med dělí na vytáčení, okapaný a lisovaný.

I další produkty včel (propolis, pyl a mateří kašička) mají léčebné vlastnosti.

Pyl je květový pyl zpracovaný včelami, skladuje se v plastech a je zakonzervován medem, což umožňuje jeho fermentaci. Kvůli jeho užitným vlastnostem jejich včelaři nazývají chlebovinou. Obsahuje vitamíny, aminokyseliny a enzymy, které jsou pro člověka cenné. Působí antimikrobiálně.

Mateří kašička je vyráběna včelami a je bohatá na užitečné látky. Obsahuje stejné množství aminokyselin, které jsou obsaženy v mase, vejcích, a mléku, ale mateří kašička tyto produkty předčí. Mateří kašička obsahuje i bílkoviny, a proto je lehce stravitelná a svým složením blízká lidské krevní plazmě.

Mateří kašičkou se živí včelí matky, co jim prodlužuje život (pro srovnání včelí matka žije až osm let a včelí dělnice přibližně 45dní).

Propolis je vyráběn včelami z látek, které sbírají na různých rostlinách. Skládá se z glykosidů, polysacharidů, tříslovin a pryskyřic a odedávna se využívá v medicíně, protože má silný antimikrobiální a antivirový účinek.

 

Fyzické a chemické vlastnosti medu

Med má ojedinělé vlastnosti: konzistenci, barvu, vůni a chuť. Obsahuje stopové prvky i vitaminy, díky kterým je velmi užitečný. Fyzické vlastnosti medu přímo souvisejí s jeho druhém.

Čerstvý med je čirá polotekutá hmota, která časem krystalizuje a tuhne. Pokud naberete med lžící a otočíte ji, nedozrálí med steče. Zralý med stéká pomaleji a vytváří záhyby jako stuha.

Pokud je čistý med zavíčkovaných v plastech, zůstává tekutý. Med, který obsahuje více než 20% vody, je nepřirozeně tekutý. Koncentrace cukrů, jejich druh a složení ovlivňují krystalizaci medu. Čím více je v medu fruktózy, tím déle zůstává tekutý. Stupeň krystalizace medu ukazuje na jeho kvalitu.

Barviva (karoten, xantofyly), které se nacházejí v nektaru, způsobují, že med může mít různou barvu: bezbarvou, světle, citrónově žlutá, zlatožlutou, vnitřek tmavě, hnědozelené nebo černou. Nejsvětlejší barvu má akátový med (jde o sotva viditelný odstín). Převládající barvou květového medu je žlutá, málokdy se setkáváme s tmavohnědou, která má zelený nádech. Med, který je nasbíraný na začátku jara, bývá jasně žluté až oranžové barvy. Med získaný ze směsi lučních rostlin je skoro bezbarvý nebo má zelený odstín.

 

Vůně medu

Různé druhy medu se liší i vůní; podle ní lze posuzovat kvalitu a do určité míry určit i původ medu. Intenzita vůně závisí na množství těkavých organických látek.

Některé druhy medu, například med kaštanový, mají dost slabou vůni, podle níž nelze určit druh. Medovicového medu také chybí vůně. Časem z medu aromatické látky mizí, zvláště pokud se nesprávně skladuje.

 

Chuť medu

Včelí med má příjemnou chuť, která závisí na jeho původu a složení. Díky spojení sladkosti cukrů a kyselosti, která je přidána organickými kyselinami, má med sladkou, lehce kyselou chuť. Některým druhům medu (konkrétně kaštanové, tabákovému a vrbové) je kromě sladké chuti vlastní i hořká chuť, která může být velmi silná.

Sladkost medu závisí na koncentraci cukrů a jejich původu. Nejsladší chuť má med, ve kterém převládá fruktóza.

 

Stopové prvky v medu

V medu byl objeven fosfor, železo, hořčík, vápník, chlor, měď, síra, olovo a další prvky. Skoro všichni lékaři zastávají názor, že tmavý med obsahuje více minerálních látek.

 

Vitamíny v medu

Med obsahuje i některé vitaminy. Při výzkumech byly v medu objeveny následující vitamíny: B1, B2, B3, B5, E, K, C a karoten. V medu se nacházejí i biogenní stimulátory, které stimulují životní činnost organismu. Při klinických testech byly odhaleny látky, které stimulují růst buněk.

Volný překlad článku z webu strava . sk.

Vytisknout

Medová kosmetika, včelí produkty, přírodní, Pleva. JaHan s.r.o.