Medová, včelí kosmetika s léčivými účinky

Typy pleti

Typy pleti

Svěže vypadající pleť je velký dar a obrovské plus. Ať už jste se s perfektní pletí narodila či nikoliv, měla byste se naučit o ni řádně pečovat.

Existují tři základní typy pleti, ale je možné, že se na vás nebude přesně hodit žádný ze tří popisů. Většina pletí je kombinací jednotlivých typů a vaše nejspíše nebude výjimkou.

Tři základní typy jsou: suchá, mastná a smíšená pleť. Tmavé druhy pleti mají tendenci k větším extrémům než světlé druhy pleti.

 

Suchá pleť

Suchá pleť vypadá vysušeně a po umytí vodou a mýdlem se může jemně olupovat.

Suchá pleť mívá nedostatek kožního mazu a v chladném nebo neopak horkém prostředí se nepříjemně napíná. Její výhodou je, že se na ní mnohem vzácněji vytvářejí pupínky než na mastné pleti. V suchém prostředí však snadno a mnohdy  zdrsní.

Rady a typy:

  • Používejte výhradně nedráždivá líčidla a tonery bez alkoholu a výživné čistící krémy
  • Aplikujte často zvláčňující krémy na obličej, na oblast kolem očí i na krk. Nešetřete jimi.
  • Pod líčidla používejte výživné podkladové krémy.
  • Snažte se používat co nejméně pudru, nebo ho zcela vynechte.

 

Smíšená pleť

Většina z nás má právě tento typ pleti, která se vyznačuje mastnou oblastí ve tvaru T, jež zahrnuje čelo, nos a bradu, a suchou oblastní na tvářích, kolem očí a na krku.

Rady a typy:

  • Ideální je používat jeden produkt na mastnou oblast a druhý na suchou. To však může být finančně náročné, a pokud není rozdíl mezi mastnou a suchou oblastí příliš zvýrazny, dokonce zbytečné. Vhodnější je používat čístící mléko.
  • Na centrální mastnou oblast používejte pleťové tonikum, pro suché oblasti je rozřeďte vodou.
  • Suché oblasti obvykle vyžadují časté ošetření zvláčňujícími krémy.

 

Mastná pleť

Mastnou pleť poznáte podle celkového lesku. Může být nažloutlá a hrubá.

Mastná pleť mívá v pubertě více pupínků a ucpaných porů. Její mazové žlázky produkují větší množství kožního mazu, který chrání kůži přes vysoušením. Mastná pleť zadržuje větší množství špíny a prachu. Prospívá jí voda a mýdlo, které ji ideálně vyčistí.

Rady a typy:

  • Používejte pravidelně tonery a adstringentní roztoky s alkoholem. Nikdy nevynechte jemný čistící přípravek bez tuku. Můžete také večer i ráno vyzkoušet dvouminutovou jemnou masáž mýdlem  a vodou nebo čistícím prostředkem, prováděnou konečky prstů. Odolejte pokušení čistit pleť více a častěji.
  • Velmi mastná pleť nepotřebuje žádný zvláčňující přípravek, ale pokud není příliš mastná, aplikace zvláčňujícího přípravku na sušší oblast tváří může prospět.
  • Dejte pozor na sušší oblasti, jako jsou rty a část tváří. Ty mohou vyžadovat pravidelné použití zvláčňujících přípravků.

 

Vytisknout

Medová kosmetika, včelí produkty, přírodní, Pleva. JaHan s.r.o.